KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9478217

nr 947 8217

Paul Engdahl

(1888-1976), Sverige

Blandteknik, 2 st, Paul Engdahl, Palmer, signerad, 16x22, 14x19

Paul Engdahl, svensk målare född i Kristinehamn 1888, död 1976.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 9 mars 2015
kl 19:53:21

9/3 12:41:28 1      100 kr
9/3 19:46:20 2      Vinnande bud

Paul Engdahl

Läs mer om Paul Engdahl